ویلاهای کوهستانی

همه ما برای تغییر روحیه مان نیازداریم به جایی خارج از شهر محل زندگی مان برویم و دو سه روزی را در فضاهای دور از هیاهو در جنگل و کوهستان سپری کنیم. وقتی به ارتفاعات و جاهای کوهستانی می رویم، نمیشود لحظه طلوع آفتاب را از دست داد. می توانیم شب را در ویلاهای کوهستانی بگذرانیم و صبح زود طلوع آفتاب را با لذت تماشا کنیم.

ما مردمان شهرنشین ترجیح می دهیم جاهایی اقامت داشته باشیم که چشم اندازی فوق العاده پیش رو داشته باشیم. وقتی پنجره را باز می کنیم چشمانمان با طبیعتی زیبا و آسمانی صاف و آبی روبرو شوند. ویلاهای کوهستانی در ارتفاعات ساخته می شوند تا از آن بالا، زیر پای خود منظره ای از شهر و بالای سر خود آسمانی آبی داشته باشیم.

وقتی به همدان، شهری با کوه های بلند قدم می گذاریم. اولین جایی که برای اقامت به آن فکر می کنیم دهکده توریستی و گردشگری گنجنامه است. حال برای آشنایی با اقامتگاه های کوهستانی این دهکده با ما همراه باشید.

 

طراحی ویلاهای کوهستانی

مناطق سردسیر و کوهستانی یکی از مناطقی هستند که چشم انداز زیبایی دارند. تصور اینکه در کوهستان ویلایی داشته باشید و با باز کردن پنجره ها و خیره شدن به مناطق زییای روبرویتان چقدر می تواند لذت بخش باشد.

طراحی ویلاهای کوهستانی، کمی سخت می باشد. زیرا عوامل مهمی باید مورد توجه قرار بگیرد. این عوامل عبارتند از :

 • شیب زمینی که ویلا بر روی آن قرار می گیرد.
 • ویلا جایی باشد که ریزش کوه و سنگریزه ها به آن سمت نباشد.
 • زمین ساخت ویلا، در مسیر سیلاب ها و قسمت های سست نباشد.
 • تاثیر و سمت شدت وزش باد در ساخت ویلا
 • تاثیر و سمت تابش نور خورشید
 • تاثیر سرما در زمستان و تاثیر گرما در تابستان را باید مد نظر قرار داد.

دهکده توریستی گنجنامه، با مشاوره از مهندسین مجرب و بکارگیری نیروی متخصص توانسته تمامی موارد فوق را داخل ویلاهای کوهستانی خود رعایت نماید و شما با خیالی آسوده می توانید در این ویلاها اقامت داشته باشید.

انواع ویلاهای کوهستانی

ویلاهای کوهستانی مدل های مختلف دارد. این ویلاها می توانند مانند همه ویلاها به سبک مدرن و یا کلاسیک ساخته شوند. ویلاهای مدرن و کلاسیک بر اساس سلیقه و تقاضای افراد ساخته می شوند. طراحی داخلی ویلاهای کوهستانی مدرن بیشتر از چوب و سنگ ساخته می شوند  و نماهای این ویلاها بر اساس اشکال هندسی می باشد.

ویلاهای کوهستانی کلاسیک معمولا برای کسانی که علاقه به سبک سنتی و قدیمی دارند مناسب است. این ویلاها از سنگ های متنوع ساخته می شوند. دارای نماهای قدیمی و پنجره های بلند و نورپردازی های خاص می باشند.

زیبایی یا نمای این ویلاها بستگی به زمین و محیطی که ساخته می شود، دارد. ویلاهای کوهستانی را می توان در فضای مشترک جنگل و کوه ساخت. همچنین می توان این ویلاها را درون دامنه کوه ها بنا کرد.

 

شهرهای دارای ویلای کوهستانی

کشور ایران یکی از کشورهای چهارفصل است. در شمال، جنوب، شرق و غرب کشورمان رشته کوه های مختلفی وجود دارند. رشته کوه های البرز (شمالی)، زاگرس، مرکزی و باختری (شرقی)، چهار رشته کوه ایران می باشند. این رشته کوه ها داخل هر شهر و نقطه ای که قرار دارند آن منطقه را به فضای گردشگری برای مردم فراهم کرده اند.

در اینجا ما میخواهیم اطلاعات جزیی در مورد کوه های ایران به شما ارائه دهیم و برای اطلاعات کلی تر می توانید به سایت ویکی پدیا مراجعه نمایید. رشته کوه های البرز از استان اردبیل آغاز می شود و در استان خراسان شمالی تمام می شود. طولانی ترین و پهناورترین رشته کوه ایران به نام زاگرس است. زاگرس از استان های غربی کشور عبور می کند و در تنگه هرمز به رشته کوه مرکزی متصل می شود. رشته کوه مرکزی که به قطر ایران مشهور است از استان آذربایجان شرقی تا استان سیستان و بلوچستان کشیده شده است. آخرین رشته کوه، رشته کوه باختریست که شرق کشور است و از شمالی ترین نقطه استان خراسان شمالی تا جنوبی ترین نقطه استان سیستان بلوچستان می باشد.

همانطور که در بالا اشاره کردیم این رشته کوه ها، مناطق اطراف خود را به یک مکان گردشگری تبدیل کرده اند. برای اقامت و تفریح در این مناطق گردشگری، ویلاهای کوهستانی مختلفی ساخته شده اند. طراحی هر کدام از این ویلاها با توجه به آب و هوای منطقه صورت گرفته است. به طوری که برای اقامت داخل آنها، رفاه گردشگر، بالاترین اولویت طراحان قرار گرفته است.

ویلاهای کوهستانی گنجنامه

دهکده توریستی گنجنامه در رشته کوه زاگرس و کوه های الوند واقع شده است. این منطقه با وجود داشتن مکان های تفریحی متنوع مانند تله کابین، سورتمه ریلی، غار آکواریوم و شهربازی، یکی از هدف های گردشگران برای گشت و گذار می باشد. این دهکده با تعبیه 20 واحد ویلاهای کوهستانی برای 150 گردشگر، امکان اقامت چندین روز را درون این منطقه فراهم کرده است.

اقامت در ویلاهای کوهستانی دهکده توریستی گنجنامه، برای گردشگران جذابیتی خاص را دارد. منظره روبروی ویلاهای کوهستانی این دهکده به قدری زیباست که تمام گردشگران دوست دارند برای یک شب هم آنجا اقامت داشته باشند. اینگونه می توانند از منظره زیبای کوهستانی الوند، از طلوع صبح تا نیمه های شب لذت ببرند.

امکانات ویلاهای کوهستانی گنجنامه

اصلی ترین ویژگی ویلاهای کوهستانی گنجنامه، منظره زیبای بیرونی ویلاها می باشد. علاوه بر این ویژگی، امکانات دیگری که برای رفاه گردشگران قرار داده است اشاره کرد. امکانات این ویلاها موجب شده تا رضایت گردشگران تا حدی باشد که دیگر دلشان نخواهد آنجا را ترک کنند.

امکانات ویلاهای کوهستانی دهکده توریستی گنجنامه شامل :

 • تعبیه سیستم گرمایش از کف در تمامی ویلاها
 • مجهز نمودن آشپزخانه ویلا به تمامی وسایل پخت و پز
 • چیدمان دکوراسیونی زیبا و مدرن
 • دارای مبلمان های راحتی برای استراحت
 • دارای تجهیزات صوتی وتصویری با کیفیت بالا
 • دارای پارکینگ های اختصاصی

اجاره ویلاهای کوهستانی گنجنامه

با توضیحات فوق حدس می زنیم که وسوسه شده اید که در ویلاهای کوهستانی دهکده توریستی گنجنامه اقامت داشته باشید. با مراجعه به سایت گنجنامه می توانید این اقامتگاه ها را به صورت آنلاین رزرو نمایید. همچنین به هنگام رزرو می توانید امکانات و شرایط ویلاهای کوهستانی را مشاهده کنید.

هزینه اقامت ویلاهای کوهستانی گنجنامه بستگی به عوامل مختلفی مانند امکانات ویلا، تعداد خواب های اقامتگاه و تعداد نفرات گردشگران دارد. از 6.500.000 ریال برای یک شب و اتاق دو تخته شروع می شود. همچنین قیمت ویلای VIP آن حدود 12.500.000 ریال برای یک شب می باشد.

کلام آخر

ویلاهای کوهستانی یکی از مجموعه اقامتگاه هایست که هر کسی دوست دارد برای یک شب هم شده اقامت در آنجا را تجربه کند. در ایران با توجه به وجود کوه های بسیار، ویلاهای کوهستانی بسیاری با سبک های مختلف و مناظر متفاوت ساخته شده است.

وقتی به شهر همدان سفر می کنید حتما به دیدن کتبیه های گنجنامه می روید. در کنار این کتیبه ها مکان ها مختلف تفریحی دیگر نیز وجود دارند. برای تماشای تمام مکان های تفریحی شهر همدان، می توانید چند روزی در ویلاهای کوهستانی دهکده توریستی گنجنامه را بگذرانید.

ویلاهای کوهستانی این دهکده با وجود مناظر فوق العاده جذاب، خاطراتی خوب و زیبا را برای گردشگران رقم می زند. برای رزرو آنلاین این ویلاها، می توانید به سایت گنجنامه مراجعه کنید.