عضویت گنج نامه در سازمان جهانی جهانگردی

سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) بزرگ ترین و مهم ترین تشکل و سازمان بین الملی در زمینه های گردشگری است که در سال 1975 میلادی تاسیس شد. پیش از تاسیس این سازمان، معتبرترین سازمان بین الملیل و تخصصی جهانگردی (اتحادیه بین المللی سازمان های رسمی مسافرتی) (IUOTO) یعنی (International Union Official Tourism Organization) بود که در سال 1925 تاسیس شد و بعدها جای خود را به سلزمان جهانگردی سپرد.

سازمان جهانی جهانگردی مشوق اجرای شعار جهانی “اصول اهلاقی برای گردشگری” است به منظور به حداکثر رساندن همکاری های فرهنگی، اقتصادی و گردشگری همزمان با به حداقل رساندن تاثیرات منفی احتمالی و متعهد ااست گردشگری را به عنوان ابزاری برای دستیابی به اهداف توسعه هزاره ملل متحد، حرکت رو به جلو برای کاهش فقر و پرورش توسعه پایدار ترویج دهد.

این سازمان دانش بازار، ترویج رقابت و سیاست های پایدار گردشگری و ابزارها، دانش ترویج گردشگری و آموزش را به وجود می آورد و تلاش می کند تا گردشگری را به ابزاری مفید برای توسعه همگام با پروژه های کمکی فنی در بیش از 100 کشور دنیا تبدیل کند. عضویت UNWTO شامل 156 کشور، 6 عضو پیوسته و بیش از 400 عضو مرتبط، نمایندگان بخش خصوصی، موسسات آموزشی، انجمن های گردشگری و مقامات گردشگری، محلی است.

در سازمان جهانی جهانگردی اعضای کامل؛ شامل دولت هاییکه دارای استقلال و حق حاکمیت هستند؛ اعضای وابسته؛ شامل تشکیلات بین الملی؛ بین الدولی و غیر دولتی با علایق ویژه چهانگردی و اعضای پیوسته؛ دولت هایی که در زمینه امور خارجی خود دارای استقلال نیستند را شامل می شود.

“دهکده تفریحی، توریستی و ورزشی گنج نامه” ضمن احداث و بهره برداری بیش از 40 طرح متفاوت خدماتی، فرهنگی و گردشگری از جمله تله کابین، سریع ترین و طولانی ترین سورتمه ریلی کشور، ویلاهای اقامتی VIP با ساختار سرویس دهی گیاهی و ارگانیک، پیست اسکی، دیواره صخره نوردی، رستوران های سنتی و مدرن در ایستگاه های مبداء و مقصد، سالن اجتماعات مجهز، شهربازی سرپوشیده، مراکز خرید، فضاهای تجاری و خدماتی مسقف با مساحت بیش از 18 هزار متر مربع، نخستین غارآکواریوم کشور و… با ظرفیت پذیرای سالیانه بیش از 900 هزار گردشگر، به عنوان مقصد گردشگری در ایران به عضویت سازمان جهانی گردشگری درآمد و ویژگی های منحصر به فرد این دهکده در فاصله ای کوتاه با پایتخت، این مجتمع را به قتبل دسترس ترین، متنوع ترین و بزرگترین پروژه بهره برداری شده در کشور، تبدیل کرده است.

با پذیرش عضویت این شرکت از سوی سازمان جهانی جهانگردی، فرصتی بسیار مغتنم برای توسعه گردشگری کشورمان بوجود آمد؛ چرا که ضمن ایجاد فرصت تعامل بین المللی در بخش گردشگری امکان دسترسی به آخرین  دستاوردهای تحقیقات استراتژیک جهانی نیز توسط بخش های خصوصی فراهم خواهد شد.

از دیگر مزایای عضویت در این سازمان عبارتند از: برقراری تعامل یا تصمیم سازان و دست اندرکاران عمده گردشگری در سطح جهانی، استفاده از حمایت مادی و معنوی این سازمان در برنامه ها، دسترسی به کتابخانه الکترونیک سازمان جهانی و مهم تر از همه حضور بخش خصوصی در تصمیم گیری های جهانی در این حوزه با عضویت در این مجموعه بین المللی است.

این شرکت قصد دارد از طریق همکاری های همه جانبه با سازمان جهانی جهانگردی، از توانایی ها و ظرفیت های بین المللی این سازمان برای توسعه فعالیت های تعریف شده خود استفاده کرده و از این طریق به منظور انتقال تجارب و دانش فنی برای شرکت ها و مجموعه های گردشگری کشور در چارچوب فعالیت های تخصصی شرکت، امکانات مناسب تری را فراهم آورد.