درجهان پر آب و تاب امروز، شادی همان چیزیست که در دوردست ها دنبالش میگردیم. هر کدام از ما، روشهای مختلفی برای تجربه خوشحالیهای ریز و درشت را امتحان کرده ایم تا به شادی برسیم. اما اگر شما هم مثل ما عاشق تجربه های خیال انگیز هستید، شادی درست در دسترس شماست. کافیست لذتِ سوار شدن بر تله کابین را به خودتان هدیه کنید.

تله کابین همان تفریح نشاط برانگیزست که در جستجویش هستید. در تله کابین گنجنامه همدان برای خود خاطره ای فراموش نشدنی بسازید و از آن تا ابد یاد کنید.

ما در دهکده فرهنگی، ورزشی، توریستی گنجنامه خواهیم گفت چرا باید هر ایرانی حداقل یک برگ از تله کابین گنجنامه در دفتر خاطرات خود داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

 

آنچه طیِ نوشته ی پیشِ رو خواهیم خواند:

  • تله کابین چیست؟
  • تنها تله کابین ایران با دو فراز و فرود کجاست؟
  • هر بار در تله کابین چند دقیقه هیجان انگیز را سپری میکنیم؟
  • تله کابین گنجنامه چند ایستگاه دارد؟هر ایستگاه کجاست؟
  • امکانات رفاهی و تفریحی و گردشیِ دیگر در اطراف تله کابین گنجنامه چه چیزهایی است؟
  • گردشگران حرفه ای و توجه به امنیت تله کابین گنجنامه
  • ساعت کاری و رزرو بلیط تله کابین گنجنامه
  • خرید حضوری و خرید آنلاین بلیط تله کابین گنجنامه همدان
  • قیمت تله کابین گنجنامه همدان چند است؟
  • نحوه دسترسی به تله کابین گنجنامه چگونه است؟

تله کابین چیست؟

حتما با دیدن تله کابین تهِ قلبتان نوری از هیجان روشن میشود. جدای از دیدِ تفریحی ،جالب است بدانید که تله کابین یک گونه آسانسور بحساب می آید. این آسانسورِهواییِ مسرت بخش، همیشه هم برای تفریحات مردم کاربرد ندارد. در نواحی پر پیچ و خم کوهستانی گاهاٌ تله کابین کالاها را منتقل میکند. در واقع یک تسمه نقاله با اتافک های متصل به آن کاربردهای غیر تفریحی هم دارد.

با این وجود در کشور ما تله کابینهای تفریحی میانِ جاهای مختلف بین مناطقِ کوهستانی ساخته شده. در ادامه ویژگی های خاصِ تله کابین گنجنامه را با هم ببینیم.

برای آشنایی با تله کابین یک طرفه و تله کابین دو طرفه کلیک کنید.

 

تنها تله کابین ایران با دو فراز و فرود کجاست؟

چنانکه شوق و حرارت سوارشدن بر تجهیزاتی مثل تله کابین درهمه جهان وجود دارد، باید بدانیم چرا تله کابین گنجنامه در دل کوه های الوند تا این حد منحصر به فرد است.

در پنج کیلومتری شهر همدان، در انتهای دره سرسبز عباس آباد، کنار کتیبه ها و آبشار زیبای همدان، تله کابینی مستقر گشت.

تنها تله کابین ایرانی با دو فراز شگفت انگیز و فرح بخش و دو فرود هیجان آور، اینجاست. شما در هیچ جای ایران نمیتوانید طی 1700 متر مسیر، دو فراز و فرود را تجربه کنید. مگر آنکه مثل یک گردشگر واقعی به همدان بروید.

در هر فراز هوای مطبوع کوهستانیِ کوه الوند باعث سرازیر شدن انرژی مثبت داخلِ بند بند وجودتان میشود. از سوی دیگر خنکای دو فرود دل انگیز بین رگهایتان میدود.

آدرس دقیق تله کابین گنجنامه: همدان- گنجنامه-ضلع شرقی میدان گنج نامه- دهکده فرهنگی، ورزشی، توریستی گنجنامه

 

هر بار در تله کابین چند دقیقه هیجان انگیز را سپری میکنیم؟

حالا که تا اینجا مشتاق هستید حتما میخواهید بدانید با هربار سوار شدن، چند دقیقه ی شادی بخش را سپری میکنید؟

قبل از رفتن به آنجا بدانید که با دیدنِ منظقه کوهستانی گنجنامه زمان از دستتان در میرود. دیدن منظره ی دشت میشان با آن سرسبزی و خوش آب و هوایی، مثل نگینی روی انگشتر، هوش از سر همه گردشگران میبرد.

با این حال ، متناسب با سرعت تله کابین ، احتمالا بین هشت تا دوازده دقیقه مسرت بخش را پشت سر بگذارید.

 

تله کابین گنجنامه چند ایستگاه دارد؟هر ایستگاه کجاست؟

تله کابین گنجنامه دو ایستگاه دارد. همان مبدا و مقصد. ایستگاه اول دره گنجنامه . ایستگاه دوم ، دشت میشان .

شاید این تله کابین ایستگاه های زیادی نداشته باشد اما محیط رویاییِ همین مسیر کوتاه که از دل کوهستان به دشت کشیده میشود، گردشگرانِ زیادی را جذب کرده.

 

امکانات رفاهی و تفریحی و گردشیِ دیگر در اطراف تله کابین گنجنامه چه چیزهایی است؟

اغلب گردشگران، وقتی به یک منطقه گردشگری می آیند، میخواهند سراسر روز را تفریح کنند. با این حساب به دنبال نقطه ای از جاذبه های گردشگری هستند که ساعات خوشتری را تجربه نمایند. در اطراف تله کابین گنجنامه تمهیدات و تسهیلات بهینه ای برای گردشگران در نظر گرفته شده.

بعد از سوار شدن بر تله کابین گنجنامه، سورتمه ریلی و شهربازی ، میچسبد. اگر طرفدار شهربازی هستید معطل نکنید. از همه جالبتر بازدید از غارآکوریوم گنجنامه است. هر ساله افراد زیادی در گروه های سنی متفاوت برای بازدید از غار آکواریوم گنجنامه به همدان می آیند.

اینجا ایستگاه هیجانات مثبت است.  تیرول یا بانجی جامپینگ و صخره نوردی هم مخاطبان خود را دارد. وجود رستوران و کافی شاپ نیز همه چیز را تکمیل کرده. حالا با خیال راحت رزرو اقامتگاه خود را انجام دهید. میتوانید ویلاهای کوهستانی رزرو کنید.

تا یادمان نرفته بگوییم، خرید سوغات برای اقوام فراموشتان نشود.

 

گردشگران حرفه ای و توجه به امنیت تله کابین گنجنامه

همه توریست های داخلی و خارجی وقتی بطور حرفه ای گردشگری میکنند، به همه عوامل از جمله امنیت دستگاه ها اهمیت میدهند.

تله کابین گنجنامه سال 1385 دایر شده. تا کنون هر ساله استانداردهای لازم بررسی و تامین میشود. حتی هنگامِ قطعی برق جای نگرانی نیست. دستگاهِ ژنراتور برای این موضوع استقرار یافته تا توریست ها با خیال راحت روی امنیت تله کابین گنجنامه حساب باز کنند.

خوشبختانه هیچ حادثه و صدمه جانی در تله کابین گنجنامه اتفاق نیفتاده. این سابقه طولانی در کارکرد مناسب، نشان دهنده تامین سلامت سیستم تله کابین میباشد.

همچنین تله کابین گنجنامه چون سیستم دبل چک دارد ، امن ترین تله کابین ایران بشمار می آید.

از نظر بیمه نیز ، بیمه مسئولیت، شخص ثالث و حوادث برای این جاذبه توریستی در نظر گرفته شده است.

 

ساعت کاری و رزرو بلیط تله کابین گنجنامه:

ساعت کاری تله کابین گنجنامه دو قسمت دارد شش ماهه اول سال و شش ماهه دوم سال.

گردشگران عزیر توجه داشته باشند: در شش ماهه اول سال خدمات دهی به توریستها از هفت صبح شروع شده و تا ساعت ده شب ادامه دارد.

اما در نیمه دوم سال فقط روزهای پنجشنبه و جمعه دایر میباشد. البته شما میتوانید در ایام تعطیل شش ماهه دوم نیز از خدمات تله کابین گنجنامه لذت ببرید.

 

خرید حضوری و خرید آنلاین بلیط تله کابین گنجنامه همدان:

شهر قدیمی همدان از گدشته تا کنون مرکز توجه بسیاری از مورخان و گردشگران بوده. هنوز بسیاری از بافتهای تاریخی خود را مانند کتیبه هایش حفظ کرده.

حالا که دنبال خرید بلیط تله کابین گنجنامه هستید، باید با همان رنگ و لعاب سنتی، بلیط را حضوری تهیه کنید.

یک خبر خوب برای شما: هیچ محدودیت سنی در خصوص سوار شدن بر تله کابین برقرار نیست. با هر گروه سنی به شما خوش آمد گویی میشود. از این فرصت لذت ببرید.

 

قیمت تله کابین گنجنامه همدان چند است؟

خب همانطور که گفتیم هیچ محدودیت سنی برای تهیه بلیط ندارید. درهای تله کابین گنجنامه برای کودکان و بزرگسالان باز میباشد. هزینه بلیط هر نفر برای طی کردن مسیر رفت و برگشت 55 هزار تومان مقرر شده که هنگام خرید حضوری بلیط تله کابین ، باید پرداخت گردد.

 

 

نحوه دسترسی به تله کابین گنجنامه چگونه است؟

قبل از هر چیز بهترست بگوییم تله کابین گنجنامه در دهکده فرهنگی، ورزشی، توریستی گنجنامه واقع شده. در همانجا نیز برای گردشگران عزیز پارکینگ در نظر گرفته شده. پس براحتی با وسیله نقلیه شخصی خود به آنجا بروید.

اگر میخواهید، میتوانید از تاکسی یا اتوبوس برای رسیدن به دهکده استفاده کنید.

پیاده روی نیز از پیشنهادات دیگرست. میتوانید، تفننی با دوستان یا خانواده خود مسیر را پیاده روی یا کوه پیمایی کنید.

 

کلام آخر:

آنچه ما در دهکده فرهنگی، ورزشی، توریستی گنجنامه برای شما میخواهیم شادیست . چون خداوند شادی را آفرید تا زندگی زیباتری را تجربه کنیم.

به امید دیدار شما در تله کابین گنجنامه همدان.

تله کابین گنج نامه
تله کابین گنج نامه
تله کابین گنجنامه
search fan