اگر نام دهکده توریستی بر این مجموعه گذاشته شده حتما برای تفریح برنامه های ویژه ای نیز دارد. برنامه ها و امکانات تفریحی این مجموعه میتواند بیش از یک روز از زمان اقامت شما در گنجنامه را بدون اینکه متوجه گذر زمان شوید به خود اختصاص دهد.

تله کابین

احتمال اینکه تاکنون لحظات خوشی را با تله کابین گذرانده باشید کم نیست. اما این تله کابین یک تفاوت عمده با تجربه های سابق شما دارد. شما در ایران، تنها در این تله کابین می توانید دوبار فراز و فرود را تجربه کنید. بلندای کوه را ببینید و به دشت فرود آیید. این مورد را اگر در خارج از کشور تجربه نکرده باشید تصویری از جذابیت های آن نخواهید داشت. زیرا در سایر تله کابین ها شما یکبار به اوج و بلندای کوه می روید و تنها در بازگشت فرود خود را تجربه خواهید کرد، اما این جا این تجربه دوبار تکرار خواهد شد. یک سواری و تفریح امن و راحت را برایتان تضمین می کند، زیرا تنها تله کابین ایران است که از سیستم دبل چک بهره می برد. حدود 3 هزار و 360 متر مسیر رفت و برگشتتان خواهد بود و. تا ارتفاع 2 هزار و 800 متری از سطح دریا صعود خواهید کرد. گاهی زیر پایتان فقط 4 متر با زمین فاصله دارد و در لحظه ای شما هیجان را در قلب و رگ هایتان حس خواهید کرد، زیرا 33 متر از سطح زمین فاصله دارید. 35 کابین عادی و 6 کابین VIP سلیقه شما را در انتخاب آزاد می گذارد. این سفر 7 تا 15 دقیقه ای از طبقه پنجم ساختمان اصلی دهکده توریستی گنج نامه آغاز می شود و در دشت میشان به پایان می رسد.

تله کابین گنج نامه
غارآکواریوم گنج نامه

غار آکواریوم

در دل صخره ها، ماهیانی زندگی می کنند که دیدنشان می تواند لحظات نابی را برایتان رقم بزند. این محیط متفاوت و بکر با مشارکت طراحان داخلی و خارجی آماده شده و محلی است برای صرف اوقاتی خوش در کنار آموزش و تحقیقات شما و فرزندانتان، محیط این آکواریوم، با الهام از غار علیصدر همدان خلق شده است و ماهیان دریایی زیبایی در آن نگهداری می شوند. مساحت آن 800 متر و ارتفاعش، بین 2/5 تا 15 متر متغیر است. 21 آکواریوم آب شیرین و شور موجودات دریایی زیبایی مانند سفره ماهی و ستاره دریایی را در خود جای داده اند. در طبقه دوم غار شما با موجوداتی نادر از محیط زیست روبرو می شوید. حال تصور کنید قدم زدن در این مجموعه متفاوت، با مه و باران مصنوعی و رایحه های مربوط به آن نیز تلفیق شده باشد. این آکواریوم که بزرگترین دریاچه-آکواریوم ایران را در خود جای داده برای تمامی سنین جذاب خواهد بود. پس بازدید از این مجموعه را از دست ندهید.

سورتمه ریلی

یک مسیر شور انگیز هزار و 150 متری پیش روی شماست. فرزندان شما، این مسیر را همیشه با نیکی به یاد خواهند آورد. برای رسیدن به این مسیر باید به واحد مشتری مداری ساختمان اصلی دهکده گنجنامه بروید،بلیت بگیرید و به صورت تک نفره یا همراه فرزندتان، دو نفری سوار بر یکی از 35 سورتمه موجود شوید و با سرعت 45 کیلومتر در ساعت یا شتابی حیرت انگیز به سمت پایین روی ریل برانید.

می توانید با ترمز از سرعت آن بکاهید، اما به یاد داشته باشید که از ویژگی های این سورتمه، سرعت منحصر به فرد آن میان سورتمه های موجود در کشور است. مسیر طولانی اش هم از دیگر نکاتی است که زمان لذت بردنتان را بیشتر میکند. ضریب ایمنی این سورتمه بسیار بالاست پس نگران خود و فرزندتان نباشید. بهترین متخخصان تلاش کرده اند که این سورتمه، ماشین خاطرات زیبا باشد.

سورتمه ریلی گنج نامه
شهربازی گنج نامه

شهربازی

بعید است نام شهربازی به میان آید و کسی بتواند مقابل بروز نشاط دورنی اش مقاومت کند. در کودکان این هیجان زدگی، به وضوح دیده می شود. آنها با دیدن این همه رنگ، تحرک، صدا، بازی های پر هیجان و صدای جیغ های هم سالانشان،  بیشتر به وجد می آیند. شهر بازی دهکده توریستی گنج نامه، نمونه عینی همین تصویر سازی است. شهر بازی در طبقه پنجم ساختمان مرکزی دهکده قرار دارد. در این شهر بازی 729 متری، کودکان شما حق انتخاب این بازی ها را دارند؛ فوتبال دستی، ایرهاکی، کینکت با امکان بازی بدون کنترل، ترامپولین، ماشین کوبنده، ماشین کامپیوتری، بسکتبال، اسب وسترن، استخر توپ دارای سرسره دالانی و ده ها بازی مهیج دیگر.